Cykl Metoda CG; część 3

Hej!

Dziś przychodzę do was z ostatnią (chyba, że wpadnę jeszcze na coś o czym zapomnialam napisać) częścią cyklu Curly Girl. Chciałabym na podstawie tego artykułu powiedzieć wam jak dbać o włosy metodą curly girl krok po kroku :) .

Moje włosy PRZED:
bez silikonów i innych cudów pozornie poprawiających stan włosa
Moje włosy PO:
akurat gorszy dzień moich włosów

Jeżeli powiecie, że stan moich włosów się nie zmienił, to poważnie zacznę się zastanawiać, kto w tym wypadku ma problemy ze wzrokiem, a może zetnę się na łyso ;)

Zaczynajmy!

1.  Oczyść porządnie swoje włosy szamponem z SLS o prostym składzie z silikonów i innych produktów nabudowywujących się na włosie i pozornie poprawiających ich wygląd

2. Podetnij końcówki- pozbądź się wszystkich rozdwojonych końców, musisz je obciąć conajmniej dwa cm nad rozdwojeniem ponieważ w innym wypadku włos będzie się dalej rozdwajał. Końcówki należy podcinać w razie konieczości mniej więcej co 4 miesiące, oczywiście wszystko zależy od stanu włosów i twojej potrzeby. Osoby zapuszczające włosy- radzę widywać nożyczki rzadziej :)

3. Zamień szczotkę na grzebień z szeroko rozstawionymi 'kolcami' lub rozczesuj włosy palcami. Kręcone włosy należy rozczesywać na mokro tylko po uprzednim nałożeniu odżywki d/s lub b/s. Grzebień może być plastikowy lub drewniany, co kto woli. Szczotki wyrywają włosy, lub łamią. Zasada nie tyczy się osób z prostymi włosami, ponieważ takie należy rozczesywać tylko na sucho, specjalną szczotą przeznaczoną do takiego typu włosów. Szczotkowanie na mokro prostych włosów pozbawi ich objętości. Natomiast czesanie na sucho kręconych włosów zabije ich skręt. Dziewczyny z falowanymi włosami mogą sobie na to pozwolić, natomiast my kręcono włosy niestety nie, chyba że chcemy uzyskać na głowie efekt 'lwa' :)

4. To o czym pisałam w pierwszej części cyklu- odrzuć wszystkie mocne detergenty- szampony. Od teraz myj włosy tylko szamponami z łagodnymi detergentami lub odżywką albo metodą OMO ( o której już niedługo też coś napiszę :) )

5. Stosuj głębokie odżywianie- zostaw odżywkę (zgodną z CG, o czym w drugiej części cyklu) na min. 5 minut na włosach. Dzięki temu składniki odżywcze wnikną głęboko w strukture włosa

6. Ostatnie płukanie rób zimną wodą lub wcześniej przygotowaną płukanką, aby zamnknąć łuski włosa. Będą wtedy miększe i bardziej błyszczące, mniej podatne na odkszatcenia i uszkodzenia oraz wszystkie pieczołowicie nakładadane wcześniej składniki odżywcze zostaną w środku włosa :)

7. Odżywki na mocno kręcone włosy nakladamy wtedy gdy jeszcze z nich kapie, na mniej kręcone lub falowane nakładamy po odsączeniu wody po pięciu minutach w turbanie. Produkty nakładamy zawsze głową w dół, dzieląc włosy na sekcje, żeby dokładnie je pokryć odżywką. Następnie ugniatamy je lub harmonijkujemy do góry- do czoła, lub zakręcamy loki na palcach i chwile przytrzymujemy.

8. Nie wycieraj włosów w ręcznik frote ponieważ puszy je to! Możesz je wycierać w bawełniaty t-shirt, ręcznik papierowy lub z microfibry. Wycieraj włosy cały czas ugniatając je do góry do czoła, lub harmonijkując- musisz sprawdzić którą technikę wolą Twoje włosy

9. Susz włosy metodą polpping lub plunking.

10. Pozwalaj swoim włosom schnąć samodzielnie, jeśli już musisz je wysuszyć suszarką wybierz tą z dyfuzorem. Na dyfuzor nakładaj porcję włosów i susz je zbliżone do głowy. Zawsze wybieraj delikatny i zimny nawiew. Pozostaw włosy delikatnie wigotne i pozwól im doschnąć samodzielnie.

11. Znajdź fryzjera który zna się na pielęgnacji włosów kręconych, bo tylko taki będzie umiał je prawidłowo obciąć, tak żeby dobrze się układały, oraz będzie stosował kosmetyki zgodne z twoją pielęgnacją.

12. Pamiętaj, że twoje włosy muszą się przyzwyczaić do metody CG, daj im czas. Czasem wystarczą 2 tygodnie, czasem miesiąc.

13. Wszystkie zabiegi z włosami rob głową w dół!

14. Ciesz się pięknymi i zdrowymi lokami! :)


Mam nadzieję, że rozwiałam wszystkie wątpliwości dot. tej metody. Jeżeli nie, pytajcie śmiało :)


Komentarze

  1. wow! zmieniłam parę szczegółów w moim myciu i właśnie mi schną włosy, loki są bardziej podkreślone, ale trochę się puszą ;). Następnym razem wytrę je w papierowy ręcznik.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty