Tygodniowy Plan Pielęgnacji Włosów vol. 19

Cześć!
Niestety udzieliła mi się uczelniano-naukowa atmosfera i na blogu bywam jeszcze rzadziej niż zwykle :(. Zrobiły mi się także ogromne zaległości w waszych wpisach i na prawdę nie wiem kiedy ja to wszystko nadrobię. Aktualnie każdą wolną chwilę spędzam przy książkach, ale już nie wiele mi zostało. Dzisiaj już zaczynamy weekend- więc chociaż jeden dzień wytchnienia, a potem trochę wolnego :)

Na szczęście pielęgnacja moich włosów nie ucierpiała, ba ma się lepiej niż przeciętnie! Wróciłam do regularnego olejowania i wcierania wcierki- czego nie zaznaczam już w planie, ale staram się ją wcierać jeśli nie codziennie to chociaż 3 razy w tygodniu.

A plan wyglądał tak:


Sobota 12.01.13
na noc: oliwka BabyDream fur Mama na wilgotne włosy

Niedziela 13.01.13
O: odżywka Alterra z granatem i aloesem
M: balsam BabyDream fur Mama
O: maska Pilomax, Kamille Wax na 40 min. pod czepek w cieple
odżywka b/s: Joanna Naturia z lnem i rumiankiem
stylizacja: żel mrożący Joanna
ochrona: jedwab Marion
suszenie: plunking, i dyfuzor


Spostrzeżenia: włosy bardzo nawilżone, nieco napuszone, lekkie- nie obciążone. Generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona maską Kamille Wax, ponieważ mimo przeciętnego składu niesamowicie nawilżyła moje przesuszone włosy aż po same końcówki bez obciążania włosów! Już w trakcie spłukiwania były wyjątkowo głatkie i śliskie, bez najmniejszego splątania. 

Poniedziałek 14.01.13- NIC

Wtorek 15.01.13
na noc: olejek z nasion bawełny

Środa 16.01.13
M: balsam Babydream fur Mama
O: odżywka Choisee z limonką i imbirem
odżywka b/s: Joanna Naturia z lnem i rumiankiem
ochrona: jedwab Marion
suszenie: dyfuzor

Spostrzeżenia: zaspałam, więc plan pielęgnacyjny dzisiaj musiałam skrócić do minimum. Twarz myłam niemalże w trakcie spłukiwania odżywki ;) W każdym razie, włosy dostały ode mnie ostatnio nadmiar nawilżenia, stąd wszechogarniający włosy puch. Jednakże do okoła całej włosy robią się rurociągi. Mimo wszystko muszę im zapewnić jakąś kurację proteinową. Zawsze jest to dla mnie problem, bo nie mam żadnej proteinowej odżywki do włosów, po za jedną maską z silikonami. Ukręce w takim razie coś sama, ale dopiero w weekend, albo zaryzykuję jednak dawkę znienawidzonych przez moje włosy silikonów i zobaczę jak się zachowają.

Czwartek 17.01.13- NIC

Piątek 18.01.13- NIC

Co sądzicie o mojch włosach z tego tygodnia?

Pozdrawiam!

Komentarze

  1. mam dylemat, kupić czy nie kupić?
    http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=50138
    skusiłabyś sie na taka odżywke? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta odżywka zdobywa raczej pozytywne recenzje w blogosferze. Oczywiście to mgiełka, więc nie oczekiwałam niewiadomo jakiego odżywienia, ale myślę, że jest warta wypróbowania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty